Kola v sobotu a neděli na Moravě. Délka a trasy....

17.04.2015 18:09

Sobotní jízda ....

Trasa: Velké Pavlovice (web) > Velké Bílovice (web) > Čejkovice (web) > Vrbice (web) > Kobylí (web) > Bořetice (web) > V. Pavlovice

Délka trasy: 34 km
Celkové převýšení: 128 m
Náročnost trasy: středně náročná, vhodná pro trekking a horská kola

MAPA CYKLISTICKÉHO VÝLETU - TRASA č. II

STRUČNÝ POPIS VÝLETNÍ TRASY (doporučujeme podrobně prostudovat - výlet není po své trase označkován):

START CYKLISTICKÉHO VÝLETU - Turistické informační centrum Velké Pavlovice >>> vydáte se kolem místního rybníka do V. Bílovic (silnice č. 423) >>> ve V. Bílovicích odbočíte na hlavní křižovatce vlevo směrem na obec Čejkovice (silnice č. 422) >>> v Čejkovicích na křižovatce u kostela odbočíte vlevo, čímž se napojíte na cykloturistickou značenou trasu č. 5115 a současně i na pěší turistickou trasu modrou - ty vás dovedou kolem lesíka Hájek až k vrbeckému kostelu >>> u kostela v obci Vrbice a se napojíte na Velkopavlovickou vinařskou stezku, která vás dovede do obce Kobylí >>> po stezce projedete téměř celou obcí až na křižovatku s hlavní silnicí (silnice č. 421), zde odbočíte vlevo směrem na obec Bořetice >>> v Bořeticích na první křižovatce před Kulturním domem odbočíte vpravo, tím se napojíte na cyklostezku Krajem André (ta vás od tohoto místa spolehlivě dovede až do V. Pavlovic, ale pozor, proti směru šipek!) >>> prostřednictvím stezky projedete Kraví horou s rozhlednou >>> za hotelem Kraví Hora budete pokračovat dál po cyklostezce Krajem André až do V. Pavlovic, zpět k Turistickému informačnímu centru, které je současně i CÍL VÝLETU.

 

Nedělní kratší trasa....

Trasa: Hustopeče (web) > Starovičky (web) > Velké Pavlovice 
(web) > Bořetice (web) > Vrbice (web)

Délka trasy: 18,7 km
Celkové převýšení: 128 m
Náročnost trasy: středně náročná, 
vhodná pro trekking a horská kola i pěší turistiku

MAPA CYKLOTURISTICKÉ TRASY KRAJEM ANDRÉ

Přijměte naše srdečné pozvání k poznání jedné z nejpestřejších vinařských tras s mnoha krásnými zákoutími, neopakovatelnými pohledy na vinorodou krajinu, doplněné o zajímavá setkání s vínem a lidmi tohoto kraje. Trasa vede přes vyhlášené vinařské obce Velkopavlovické vinařské podoblasti. Téměř 19 kilometrová stezka s kvalitně upraveným novým povrchem je vhodná především pro cykloturistiku, ale je možné si trasu projít i pěšky.

Cyklostezku je možné absolvovat ve dvou variantách
Varianta I * Hustopeče – Starovičky – Velké Pavlovice – Bořetice – Vrbice 
Varianta II * Vrbice – Bořetice – Velké Pavlovice – Starovičky - Hustopeče

Trasa je po celé své délce řádně označena směrovkami s logem cyklostezky Krajem André. Proto určitě nezabloudíte! 
Nezapomeňte zastavit se, poznávat, rozhlédnout se, ochutnávat …

Na odpočinkových místech se můžete těšit na pět variant informačních tabulí, na nichž jsou pro vás připraveny zajímavosti o obcích, kterými stezka prochází. Dozvíte se zde o vinařství, památkách, přírodních rezervacích, vyhlídkových místech, folklóru a mnohém dalším.

 

Nebo....

Trasa: Kraví hora Bořetice (web) > Rozhledna > Přírodní rezervace Zázmoníky > Němčičky (web) > Strom Slovácka - Oskeruše > Kraví hora Bořetice  

Délka trasy: 12,5 km
Náročnost: 
Stezka je určena především k pěší turistice, 
je však velmi dobře sjízdná i na kole 
- doporučujeme trekking a horská kola

MAPA KRAVIHORSKÉ TURISTICKÉ STEZKY

STRUČNÝ POPIS VÝLETNÍ TRASY:

Start turistické stezky - Hotel Kraví hora >>> od hotelu se vydáte do Kraví hory podél vinných sklepů, minete Vinckovo náměstí a půjdete či pojedete dále, až se dostanete na novou asfaltovou cestu pod vinohrady >>> po překonání rovného úseku se začne tato cesta stáčet doleva, vzhlédnete-li nahoru, uvidíte již po levé ruce rozhlednu >>> nyní překonáte velmi prudký kopec mezi terasami s vinicemi a dostanete se tak na vrchol s rozcestím – vlevo je rozhledna (určitě navštivte!) >>> poté se od rozcestí vydejte doprava po polní cestě, která dále pokračuje kvalitní asfaltkou (začíná při vjezdu do lesa) >>> nejdříve se budete pohybovat po okraji lesa, poté přímo v lese - tak překonáte nejvýše položený bod vašeho putování Horní ochozy s nadmořskou výškou 328 m n.m. – zde, v PR Zázmoníky, na vás čekají neuvěřitelné výhledy z hůry a to dokonce i na nejvýše položenou obec našeho regionu Vrbici – nyní jste přesně o 30 metrů výše! >>> dále vás asfaltka přivede na rozcestí U Boudy, lidově nazývané Fialka, s turistickým značením >>> v tomto bodě se napojíte na modře značenou turistickou stezku, která vás povede lesem a dále podél lesa až na rozcestí pod Němčičkami >>> na výše zmiňovaném rozcestí se vydáte doleva směrem k obci Němčičky >>> obcí budete procházet po hlavní ulici, kde v prudké lomené zatáčce odbočíte nahoru vpravo (druhá odbočka) směrem ke kostelu a škole >>> za školou odbočíte vlevo a dále půjdete do kopce, kolem Slováckého sklípku, ven za obec >>> po levé ruce v polích spatříte Oskeruši neboli Strom Slovácka nyní půjdete stále rovně, kolem bílé kapličky >>> dále z kopce kolem dřevěného kříže, tato cesta vás přivede na rozcestí >>> zde odbočíte vpravo, pokračovat budete asfaltkou mezi meruňkovým sadem a vinicí >>> na dalším rozcestí odbočíte vlevo >>> tato cesta, stále kolem sadu, vás již spolehlivě dovede zpět k Hotelu Kraví hora, tedy do cíle vašich toulek po Kravihorské turistické stezce.